LanguageChangeSuccess

Reklamációs szabályzat

PublishDate 01.05.2025.

REKLAMÁCIÓS SZABÁLYZAT

a toySimply s.r.o. kereskedelmi társaság, székhelye Sulkovec 76, 59265 Rovečné, cégazonosító száma 08053642, adószám: CZ08053642, bejegyzett a brünni városi bíróság által vezetett cégjegyzék C. részében, 312206. szám alatt (a továbbiakban: „toySimply s.r.o.” vagy „Eladó”).

 

I. Általános rendelkezések

 

1. A reklamációs szabályzat a 89/2012 Sb. számú törvény, a polgári törvénykönyv (a továbbiakban: „NOZ”) és a 634/1992 Sb. számú törvény, a fogyasztó védelméről, későbbi módosításokkal (a továbbiakban: „törvény”) rendelkezéseinek megfelelően, és azokra a fogyasztási cikkekre (a továbbiakban: „áruk”) vonatkozik, amelyekre a jótállási idő alatt a vevő a hibákért való felelősségre vonatkozó jogait (a továbbiakban: „reklamáció”) érvényesíti.

2. A reklamációs szabályzat az Általános Kereskedelmi Feltételek szerves részét képezi. A vételi szerződés megkötésével a Vevő kifejezetten elfogadja az Általános KERESKEDELMI FELTÉTELEKET és a jelen reklamációs szabályzatot, és igazolja, hogy azok tartalmával megfelelően megismerkedett.

3. Az www.toysimply.cz internetes áruház ügyfele vagy a Vevő fogyasztó a 634/1992 sz. törvény 2. § (1) a) pontja értelmében a fogyasztó védelméről (a továbbiakban: „vásárló fogyasztó”) vagy vállalkozó vásárló, aki a szerződés megkötésekor és teljesítésekor vállalkozói tevékenységet folytat (a továbbiakban: „vállalkozó vásárló”). A vásárló fogyasztó és a vállalkozó vásárló a továbbiakban együttesen „vásárló” néven szerepelnek.

4. Az eladó a vételi szerződés megkötésekor és teljesítésekor vállalkozói tevékenységet folytat. Az Eladó olyan vállalkozó, aki közvetlenül vagy más vállalkozók közvetítésével termékeket vagy szolgáltatásokat szállít a Vevőnek.

 

II. Az Eladó felelőssége

 

1. Az Eladó felelős a Vevőnek azért, hogy az Áru átvételekor hibátlan legyen. Az Eladó különösen felelős azért, hogy az Áru átvételekor:

  • a dolog rendelkezik a felek által megállapított tulajdonságokkal, és ha nincs megállapodás, akkor azokkal a tulajdonságokkal, amelyeket az Eladó vagy a gyártó leírt, vagy amelyeket a Vevő a termék jellegére és az általuk végzett reklám alapján elvárt,
  • a dolog alkalmas az Eladó által megjelölt felhasználásra vagy az ilyen típusú dolgok szokásos felhasználására,
  • a dolog minőségében vagy kivitelezésében megfelel a szerződéses mintának vagy előírásnak, ha a minőséget vagy kivitelezést a szerződéses minta vagy előírás alapján határozták meg,
  • a dolog mennyisége, mértéke vagy tömege megfelelő, és
  • a dolog megfelel a jogszabályi követelményeknek.

2. Az Áruhoz adószámla és egyes termékekhez jótállási jegy is mellékelve van. Ha az Áruhoz nem mellékeltek jótállási jegyet, a reklamációhoz az adószámla szolgál.

 

III. Az Áru hibáiból eredő felelősség jogai

 

1. A szállítás során a Áru vagy annak csomagolásán keletkezett nyilvánvaló sérüléseket haladéktalanul jelezni kell a fuvarozónak, és a hiányosságokat fel kell tüntetni az átadási jegyzőkönyvben (szállítási levélben). A Vevő nem köteles az ilyen Árut átvenni a fuvarozótól, és a megállapított sérülésekről haladéktalanul tájékoztatnia kell az Eladót. A vevő az átvétel napján köteles ellenőrizni az áru sértetlenségét és tartozékainak teljességét.

2. Személyes átvétel esetén az áru átvételének pillanata a kockázat átszállásának pillanata a vevőre. Ha a Vevő az Áru átvételekor nem vizsgálja meg, akkor az átvételkor észlelhető hibákra vonatkozó igényét csak akkor érvényesítheti, ha bizonyítja, hogy ezek a hibák (pl. hiányzó tartozékok) már az Áru kockázatának áttérésének időpontjában is megvoltak. A termék hiányosságaira vagy külső sérüléseire vonatkozó későbbi reklamációk nem mentesítik a Vevőt a termék reklamálásának jogától. Az Eladó azonban bizonyíthatja, hogy nem áll fenn a vételi szerződés megsértése.

3. A Vevő fogyasztó a termékre vonatkozó reklamációt személyesen vagy a reklamált terméket szállítási szolgáltatással a toySimply, Pomezí 300, 569 71 Pomezí címre küldheti.

4. Amennyiben a Vásárló – fogyasztó él a hibák kijavítását igénylő jogával, és a jótállási lapon a jótállási javítások elvégzésére kijelölt vállalkozó eltér a Eladótól, és székhelye vagy telephelye a Eladóéval azonos helyen vagy a Vásárló számára közelebb eső helyen található, a Vevő a jótállási javításra vonatkozó jogát a jótállási lapon megjelölt vállalkozónál érvényesítheti, és így gyorsíthatja reklamációjának rendezését.

5. Amennyiben a Vevő a Terméket szállítási szolgáltatással küldi vissza az Eladónak, saját érdekében a reklamált Terméket megfelelő és kellő védelmet nyújtó, a szállítás követelményeinek megfelelő csomagolóanyagba kell csomagolnia, hogy a szállítás során ne sérüljön. Törékeny Termékek esetén a csomagot megfelelő jelöléssel kell ellátni. A csomagban a reklamált Áru (a teljes tartozékkal együtt) kell lennie, javasoljuk a vásárlási bizonylat másolatának, a reklamált hiba részletes leírásának és a Vevő pontos elérhetőségének mellékelését.

6. A Vevő köteles bizonyítható módon igazolni, hogy az Áru az www.toysimply.eu internetes áruházban került megvásárlásra. A legjobb, ha az Áru vásárlásáról szóló eredeti bizonylatot csatolja.

7. A termék hibáira vonatkozó felelősségi jogok nem vonatkoznak különösen azokra az esetekre, amikor a hiba vagy a sérülés:

  • a termék mechanikai sérülése
  • bizonyíthatóan tiltott beavatkozás a készülékbe, természeti katasztrófa, mechanikai sérülés, vagy ha a termék plombával van ellátva, a plombák eltávolítása vagy megsérülése,
  • elektromos túlfeszültség (láthatóan megégett alkatrészek vagy felületi csatlakozások), a szokásos eltéréseket kivéve,
  • bizonyíthatóan helytelen használat,
  • a használati utasításban vagy a csomagoláson vagy a jótállási lapon szereplő utasításoknak nem megfelelő használat,
  • a közismert használati szabályoknak nem megfelelő használat,
  • bizonyíthatóan olyan körülmények között történő használat, amelyek nem felelnek meg a gyártó által megadott hőmérsékleti, porosság, páratartalom, kémiai és mechanikai környezeti hatásoknak, vagy amelyek egyértelműen a termék jellegéből adódnak,
  • bizonyíthatóan szakszerűtlen telepítés és üzemeltetés,
  • ha a bemutatott jótállási levél nyilvánvalóan módosított adatokat tartalmaz, vagy ha az Áru gyártási száma eltér a jótállási levélben feltüntetett gyártási számtól.

8. Az Eladó felelőssége a hibákért nem terjed ki a szokásos használatból eredő kopásra, az alacsonyabb áron értékesített Áruk esetében a hiba miatt, amelyért az alacsonyabb árat megállapították, használt Áruk esetében a hiba mértékére, amely megfelel az Áruknak a Vevő általi átvételkori használatának vagy kopásának.

9. A szakszerűtlen szereléssel vagy más szakszerűtlen üzembe helyezéssel keletkezett hiba akkor minősül hibának, ha a szerelést vagy az üzembe helyezést a vételi szerződés tartalmazza, és azt az Eladó vagy az Eladó felelősségére más személy végezte.

10. Ha a csomag tartalma vagy a vásárlás tárgya fogyóeszköz (pl. elem, akkumulátor, nyomtatófej, projektor lámpa), annak szokásos élettartama normál használat mellett 6 hónap, ha kifejezetten másként nem jelezzük. Ez nem érinti a Vevő jogát a Termékre vonatkozó törvényes szavatossági időn belüli reklamációra. A Vevőnek azonban figyelembe kell vennie, hogy a garancia nem vonatkozik az Áru vagy alkatrészeinek rendeltetésszerű használatból eredő kopására, és ezért nem tévesztendő össze az élettartammal.

11. Azokra az ajándékokra, amelyeket az Eladó a Vevőnek ingyenesen biztosít a más fizetős Árura vonatkozó adásvételi szerződés keretében, nem vonatkozik a törvényben meghatározott jótállás és felelősség. Az adásvételi szerződéstől való elállás esetén a Vevő köteles az ajándékként biztosított Árut eredeti állapotában visszajuttatni az Eladóhoz.

12. A Vevő kérésére az Eladó köteles a Vevőnek írásos igazolást adni a hibás teljesítésből eredő kötelezettségeiről a törvényben meghatározott mértékben (garancialevél). A jótállási nyilatkozatnak tartalmaznia kell az Eladó nevét vagy cégnevét, cégjegyzékszámát és székhelyét. Ha a dolog jellege megengedi, a jótállási nyilatkozat helyett elegendő a Vevőnek a termék vásárlásáról szóló, a jótállási nyilatkozatban szereplő adatokat tartalmazó dokumentumot kiadni. Ha a törvényes jótállási időnél hosszabb jótállási időt biztosítanak, az Eladó a jótállási nyilatkozatban határozza meg a jótállás meghosszabbításának feltételeit és terjedelmét.

 

IV. Garanciális idő

 

1. A vevő-fogyasztó jogosult érvényesíteni a fogyasztási cikkben fellépő hibára vonatkozó jogait a termék átvételétől számított huszonnégy hónapos időtartamon belül. Ha az Áru hibája a Vevő-fogyasztó általi átvételtől számított hat hónapon belül jelentkezik, akkor az Áru átvételekor hibásnak minősül, ha az ellenkezője nem bizonyítható. Használt Áru vásárlása esetén a hibás teljesítésből eredő jogok érvényesítésének határideje 24 hónap. Vevő-vállalkozó esetében a jótállási idő tizenkét hónap.

2. A jótállási idő az Áru átvételével kezdődik. A jótállási idő meghosszabbodik az Áru javításának időtartamával. Az Áru jótállási javítás keretében történő cseréje esetén az eredeti jótállási idő továbbra is érvényben marad.

3. Ha a megvásárolt Árukat nem az Eladó, hanem egy másik vállalkozó üzemelteti, a jótállási idő az Áruk üzembe helyezésének napjától kezdődik, feltéve, hogy a Vevő az üzembe helyezést legkésőbb az Áruk átvételétől számított három héten belül megrendelte, és a szolgáltatás elvégzéséhez szükséges együttműködést megfelelően és időben biztosította. Az Áru üzembe helyezésének dátuma szerepel az Áru üzembe helyezéséről szóló dokumentumban, amelyet a Vevő kap meg. A jótállási idő kezdete tehát csak akkor halasztódik, ha az összes fenti feltétel teljesül. Ha bármelyik feltétel nem teljesül, a jótállási idő az Áru átvételének napjától kezdődik.

 

V. Az Áru hibáiból eredő jogok

 

1. Ha a termék nem rendelkezik az Eladó felelősségéről szóló cikkben meghatározott tulajdonságokkal, a Vevő fogyasztó új, hibátlan Áru szállítását is igényelheti, ha ez a hiba jellegére tekintettel nem aránytalan. Ha a hiba csak az Áru egy alkatrészét érinti, a Vevő fogyasztó csak az alkatrész cseréjét igényelheti, ha ez nem lehetséges, elállhat a szerződéstől. Ha azonban ez a hiba jellegére tekintettel aránytalan, különösen ha a hiba indokolatlan késedelem nélkül kiküszöbölhető, akkor a szerződés nem lényeges megsértéséről van szó, és ebben az esetben a fogyasztó vásárló mindig kizárólag a hiba ingyenes kijavítására jogosult.

2. A fogyasztó vásárló új áru szállítására vagy alkatrész cseréjére akkor is jogosult, ha a hiba eltávolítható, de a javítás után a hiba ismét jelentkezik, vagy több hiba jelentkezik, és emiatt a terméket nem tudja rendeltetésszerűen használni. Ebben az esetben a fogyasztó vásárló jogosult a szerződéstől elállni. Ismételt hibának minősül az a hiba, amelyet a jótállási idő alatt már legalább kétszer javítottak, és amely újra megjelenik. Ha az Áru a reklamáció benyújtása előtt legalább háromszor javításra került különböző eltávolítható hibák miatt, akkor több hibásnak minősül.

3. Ha a vevő fogyasztó nem lép vissza a szerződéstől, és nem érvényesíti a hibátlan új áru szállítására, alkatrészének cseréjére vagy javítására vonatkozó jogát, akkor méltányos árengedményt követelhet. A vevő fogyasztó akkor is jogosult arányos árengedményre, ha az eladó nem tud hibátlan új terméket szállítani, alkatrészt cserélni vagy a terméket megjavítani, valamint akkor is, ha az eladó nem biztosítja a jogorvoslatot ésszerű határidőn belül, vagy ha a jogorvoslat biztosítása a vevő fogyasztó számára jelentős nehézséget okozna.

4. A vevő nem jogosult a hibás teljesítés miatti jogaira, ha az eladó a vevőt az áru átvételét megelőzően figyelmeztette az áru hibájára, vagy ha a vevő maga okozta a hibát.

5. A vevő fogyasztó jogosult a szerződéstől elállni az ÁSZF-ben és a törvényben meghatározott valamennyi esetben. Az elállás az Eladóval szemben akkor hatályos, amikor a Vevő fogyasztó elállási nyilatkozatát átadják vagy kézbesítik az Eladónak, amennyiben az NOZ 2001. §-a és az azt követő §-ok szerinti összes törvényi feltétel teljesül. A szerződés elállása esetén a szerződés kezdettől fogva semmis, és a szerződő felek kötelesek visszaszolgáltatni mindazt, amit a szerződés alapján egymásnak nyújtottak.

6. A szerződéstől való elállás esetén a Vevő köteles a Vevőnek a teljes Árucikkeket, beleértve az összes tartozékot, visszaszolgáltatni.

7. Ha a használtként vagy a minőségének megfelelő kedvezményes áron értékesített Árucikk hibás, a Vevőnek a Vevő helyett a Vevőnek jogában áll a cserére, vagy a vételárból a hiba mértékének megfelelő kedvezményt kérni.

 

VI. A reklamáció kezelése

 

1. A vevő fogyasztó reklamációját, beleértve a hiba kijavítását, indokolatlan késedelem nélkül, legkésőbb a reklamáció benyújtásától számított 30 napon belül kell kezelni, amennyiben az Eladó és a vevő fogyasztó hosszabb határidőben nem állapodnak meg. A reklamáció rendezésének határideje a reklamáció benyújtását követő napon kezdődik, a NOZ 605. §-ának rendelkezéseivel összhangban. E határidő lejártát követően a vásárló fogyasztó ugyanolyan jogokkal rendelkezik, mintha lényeges szerződésszegésről lenne szó. A 30 napos határidő nem kötelező a vállalkozó vásárlóra nézve.

2. A vevő fogyasztó a reklamáció eredményéről saját maga érdeklődhet a reklamáció benyújtásának helye szerinti székhelyen vagy üzlethelyiségben, illetve az ügyfélszolgálati telefonszámon.

3. A vevő köteles minden segítséget megadni az eladónak a reklamált hiba meglétének és megszüntetésének ellenőrzéséhez (beleértve a termék kipróbálását vagy szétszerelését). A vevő a reklamáció benyújtásakor köteles a terméket a higiéniai előírásoknak és általános higiéniai szabályoknak megfelelően, minden alkatrésszel és tartozékkal együtt, tiszta állapotban átadni.

4. A vevő köteles a terméket hiánytalanul átadni a reklamációs eljáráshoz. Ezenkívül javasoljuk, hogy csatoljon egy másolatot az értékesítési bizonylatról, a hiba részletes leírását és a teljes elérhetőségét (cím, telefonszám, e-mail). Amennyiben a Vevő nem szállítja át a Terméket teljes egészében, és annak teljessége szükséges a reklamált hiba megállapításához és/vagy annak elhárításához, a reklamáció rendezésének határideje csak a hiányzó részek leszállításával kezdődik.

5. A reklamáció érvényesítésekor a Vevő írásbeli visszaigazolást kap – reklamációs jegyzőkönyvet, amely a reklamáció rendezésének igazolásaként szolgál. A vevő köteles a reklamációs jegyzőkönyvben feltüntetni az összes szükséges adatot, amelyek teljességét és helyességét a reklamációs jegyzőkönyv aláírásával igazolja. A reklamációs jegyzőkönyv tartalmazza a reklamáció benyújtásának időpontját, tartalmát, valamint a vevő fogyasztó által kért reklamáció rendezésének módját. Ha a vevő fogyasztó a terméket szállítási szolgáltatással küldte be a reklamációs eljárásba, a reklamációs jegyzőkönyvet e-mailben kapja meg.

6. A vevő fogyasztó jogosult a reklamáció érvényesítésével kapcsolatban felmerült ésszerű költségek megtérítésére, amelyek a lehető legalacsonyabbak. Ezek elsősorban a reklamált áru postaköltségei. A vevő fogyasztónak ezeknek a költségeknek a megtérítését indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a hibás teljesítésből eredő jogok érvényesítésére előírt határidő lejártától számított egy hónapon belül kell kérnie.

 

VII. A reklamáció elutasítása

 

1. Az eladó jogosult elutasítani a termék reklamációját, ha a termék vagy annak alkatrészei szennyezettek.

2. Az eladó jogosult elutasítani a termékre vonatkozó reklamációt abban az esetben is, ha a termék nem felel meg a higiéniai előírásoknak és az általános higiéniai szabályoknak.

 

VIII. A termék átvétele a jótállási javítás után

 

1. A reklamáció rendezése után az eladó SMS-ben, e-mailben vagy telefonon értesíti a vevőt. Ha az Áru szállítási szolgáltatással került elküldésre, a reklamáció rendezése után a Vevő címére kerül visszaküldésre.

2. Az Eladó írásos visszaigazolást ad ki vagy küld el a Vevőnek, amely tartalmazza a reklamáció rendezésének dátumát és módját, a javítás elvégzésének visszaigazolását és a reklamáció időtartamát, illetve a reklamáció elutasításának indokait.

 

 

Jelen reklamációs szabályzat 2020. május 1-jén lép hatályba. A reklamációs szabályzat változásainak jogát fenntartjuk.